Fyzikálne princípy Taekwon-Do

Fyzikálne princípy Taekwon-Do

Neustály tréning je nevyhnutný pre udržanie sa vo vrcholovej forme a fyzickej kondícii. Pri tréningu sa využívajú všetky svaly tela. Z použitia svalov človeka je možné využiť všetku dostupnú silu utváranú pri každej svalovej kontrakcii. Potom je potrebné dostať túto silu do ľudského terča, najmä tam, kde sú umiestnené najzraniteľnejšie body, alebo vitálne miesta protivníka, obzvlášť, ak je protivník v pohybe. Je potrebné pripomenúť študentovi Taekwon-Do, že toto umenie sebaobrany je špeciálne vytvorené pre rýchlu odvetu proti pohybujúcemu sa súperovi. Väčšina zo zničujúcich manévrov v Taekwon-Do je založená špeciálne na prvom účinku úderu a následnej dodatočnej sile poskytnutej odskočením pohybujúcej sa časti protivníkovho tela.

Podobne pri využívaní útočníkovej hybnej sily, všetko, čo je potrebné na narušenie jeho rovnováhy a prevrhnutie, je to najslabšie odstrčenie. V prípade študentov Taekwon-Do, ktorí boli v stálom výcviku, alebo expertov samých, netrávia žiadny čas rozmýšľaním, taký krok prichádza automaticky. Ich činy sa stali podmieneným reflexom. Preto je v Taekwon-Do kladený opakovaný dôraz na pravidelný tréning, aby sa ovládali techniky útoku a obrany. Hodiny strávené tréningom nebudú márne, určite oceníte bohatú odmenu vo forme rýchlych reakcií a vražedných úderov, aby ste odstránili nepriateľa alebo v ktoromkoľvek prípade na záchranu života, ak nastane potreba.

Hoci sa Taekwon-Do trénuje v záujme individuálneho cvičenia, získaný pôžitok sa vyrovná investovanému času. Cvičenie je rovnako vhodné pre starých a mladých, mužov i ženy.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥