Ako cestovať na letisko pri ceste na dovolenku?

Dovolenková sezóna je pomaly tu a bude pravdepodobne veľmi silná. Po viac ako dvoch rokoch korony si veľa ľudí potrebuje oddýchnuť. A najlepšie je to pre mnohých pri mori. Ak sa aj Vy chystáte na dovolenku pri mori, je veľmi pravdepodobné že budete cestovať letecky. Pre mnohých Slovákov je automatické, že cestujú z blízkeho letiska Schwechat. Dôvodom je hlavne niekoľko násobne širšia ponuka letov a cieľových destinácií v porovnaní s našimi letiskami v Bratislave alebo v Košiciach. Ako ale cestovať na samotné letisko? Možností je samozrejme viac.

Hromadná doprava

Môžete využiť hromadnú dopravu. Tá je síce najlacnejšia ale zároveň aj najmenej flexibilná a najpomalšia.

Vlastným autom

Ďalšia možnosť je dopraviť sa na letisko vlastným autom a nechať ho tam zaparkované. Toto je ale finančne dosť náročné. Ceny parkovného na letiskách patria k tým vyšším. Tiež môžete niekoho poprosiť aby Vás na letisko zaviezol. Nie vždy je ale táto možnosť.

Taxík

Zaujímavá alternatíva je potom služba taxi na Schwechat alebo taxi Bratislava Viedeň. Služba je k dispozícii 24 hodín denne a sedem dní v týždni. Nezáleží teda na tom kedy máte let, prídete na letisko presne vtedy kedy potrebujete. Ceny taxi na Schwechat sa pohybujú už od 39 Euro za jazdu. Ak idete viacerí, cena je rovnaká a v prepočte na osobu sa dostanete aj na cenu 10 Euro za osobu. Takéto taxi je možné tiež využiť ak sa chystáte na akcie vo Viedni ale aj rôzne podujatia v Bratislave. Ďalšími výhodami sú potom kvalitné a pravidelne servisované autá. Rovnako tak šoféri sú skúsení.

S autom Opel Corsa na dovolenku

Opel poslal na slovenský trh novú generáciu svojho malého hatchbacku Corsa. Auto, ktoré je konkurentom napríklad Škody Fabia, začína na cene 289 990 korún. Opel totiž rovno nasadil akčnú zľavu 30-tisíc. Za túto čiastku dostanete model v základnej výbave Corsa s motorom 1.2 s výkonom 55 kW a päťstupňovú manuálnu prevodovku.

Výbava Opel Corsa je pomerne bohatá. Obsahuje zrkadlá aj okienka vpredu v elektrike, audiosystém s Bluetooth, sadu elektronických asistentov, tempomat alebo centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním. Chýba ale klimatizácia, ktorá je súčasťou vyššej verzie Edition. V nej dostanete o palec väčšie kolesá z ocele (16“), vonkajšie kľučky vo farebne karosérii alebo volant potiahnutý kožou. V takom prípade dáte za základný motor o 10 tisíc korún viac.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥