GOODYEAR A NASCAR OZNAMUJÚ, ŽE POKRAČUJÚ V HISTORICKEJ SPOLUPRÁCI

Goodyear Daytona 500

Bratislava, 8. decembra 2022 – Spoločnosti Goodyear Tire& Rubber Company a NASCAR na začiatku decembra oznámili uzatvorenie novej viacročnej dohody, ktorá ďalej ustanovuje Goodyear ako výhradného dodávateľa pneumatík pre tri najlepšie americké seriály pretekov NASCAR. Naďalej tak pokračuje jeden z najdlhších vzťahov spolupráce v celej histórii motoršportu.

Dohoda opäť zakotvuje označovanie pneumatík Goodyear za oficiálne pneumatiky pretekov NASCAR. Súčasne spoločnosť Goodyear ustanovila aj ako hlavného sponzora každoročných oficiálnych pretekov seriálu NASCAR Throwback Weekend Cup Series, ktoré sa konajú na okruhu Darlington Raceway a je po nich pomenovaný Goodyear 400. „Duch automobilových pretekov je prítomný v celej našej firemnej kultúre – od výrobných závodov až po naše obchodné zastúpenie vo svete – a význam nášho vzťahu s NASCAR sa odráža v kvalite, úžitkových vlastnostiach a vo vývojovej práci, ktoré vkladáme do každej pretekárskej pneumatiky GoodyearEagle,“ povedal Richard J. Kramer, predseda predstavenstva, výkonný riaditeľ a prezident spoločnosti Goodyear. „Naše výkony na pretekárskych tratiach hrajú aktívnu úlohu pri úspechoch motoršportu a inšpirujú aj vývoj našich štandardných osobných pneumatík a posilňujú našu snahu ďalej ich inovovať a posúvať ich úžitkové vlastnosti na úplne novú úroveň.“

Takmer 70 rokov slúži NASCAR ako skúšobné laboratórium pre generácie konštruktérov pretekárskych pneumatík Goodyear, ktorékvôli pretekom inovujú, zhotovujú a pneumatiky vyhovujúce tým najťažším a najnáročnejším podmienkam na pretekovej dráhe dodávajú. Jedinečné technológie, ktoré dokážu obstáť a uplatniť sa v pretekových podmienkach, sú potom základom vývoja a unikátnych vlastností štandardných osobných pneumatík Goodyear. „Goodyear je dôveryhodným partnerom NASCAR už od roku 1954 a hrá kľúčovú úlohu pri našom spoločnom úsilí o vytváranie najlepších automobilových pretekov na svete,“ povedal prezident NASCAR StevePhelps. „Už viac ako 25 rokov sú pneumatiky GoodyearEagle tým jediným, čo spája pretekárske vozidlá s pretekovou dráhou. Naše pokračujúce partnerstvo nám umožní ďalej posúvať hranice a inovovať naše preteky pre ďalšie generácie.“

Skoro 70-ročný vzťah spoločností Goodyear a NASCAR je založený na spoločných hodnotách, ktorými sú súťažný duch a inovácia. Spolu s tým, ako sa motoršport vyvíjal, sa vyvíjali aj pretekárske pneumatiky Goodyear Eagle. Novovyvinuté technológie priniesli prvé pretekárske hladké „slick“ pneumatiky v roku 1972, radiálne pneumatiky v roku 1989, multi-tread konštrukciu behúňa v roku 2013, ako aj 18-palcové pretekárske pneumatiky GoodyearEagle používané na pretekoch súčasných upravených sériových vozidiel NASCAR Next Gen. Darlington Raceway − jedna z najstarších doposiaľ používaných tratí celého seriálu pretekov − je tak isto aj dejiskom pohára Goodyear 400 a bola svedkom mnohých míľnikov vývoja spoločnosti Goodyear, vrátane napríklad prvého oficiálneho NASCAR testu pneumatík v roku 1954.

Spoločnosť Goodyear každoročne vyrába viac ako 100 000 pneumatík pre tri najlepšie seriály pretekov NASCAR, ktoré vlastnoručne zhotovujú pracovníci v globálnom sídle spoločnosti v Akrone v štáte Ohio.

Nové autá

Nové autá na predaj predstavujú aktuálnu ponuku automobilov, ktoré sú dostupné na trhu a ponúkajú najnovšie technologické vylepšenia, najmodernejší dizajn a komfort. Výrobcovia automobilov sa snažia neustále inovovať a prichádzať s novými modelmi, ktoré zákazníkom ponúkajú ešte viac možností a zážitkov z jazdy.

V dnešnej dobe existuje množstvo rôznych typov áut, od malých mestských vozidiel po veľké a luxusné SUV, a každý si môže vybrať ten, ktorý mu najviac vyhovuje. Nové autá na predaj sú preto skvelou voľbou pre každého, kto hľadá spoľahlivé, moderné a efektívne vozidlo, ktoré mu bude slúžiť dlhé roky.

O spoločnosti Goodyear

Goodyear je jedným z najväčších svetových výrobcov pneumatík. Spoločnosť zamestnáva približne 72 tisíc pracovníkov a svoje výrobky vyrába v 57 závodoch v 23 krajinách sveta. Dve inovačné centrá – Akron v Ohiu a Colmar-Berg v Luxembursku – sa usilujú o rozvoj najmodernejších výrobkov a služieb, ktoré stanovujú technologické a výkonnostné štandardy pre celé odvetvie.

O spoločnosti NASCAR

NASCAR, národná americká asociácia pre preteky upravených sériových vozidiel (stockcars), je riadiacim orgánom popredných pretekov motoristického športu v Spojených štátoch a vlastníkom 16 hlavných amerických motoristických pretekov. NASCAR organizuje preteky troch rôznych národných (NASCAR Cup Series ™, NASCAR XfinitySeries ™ a NASCAR CRAFTSMAN Truck Series ™) a štyroch medzinárodných (NASCAR Brasil Sprint Race, NASCAR Mexico Series, NASCAR Pinty’s Series (Kanada), NASCAR Whelen Euro Series), štyri regionálne (ARCA Menards Series, ARCA Menards Series East & West a NASCAR Whelen Modified Tour) a jeden miestny amatérsky seriál (NASCAR Advance Auto Parts Weekly Series). Medzinárodná asociácia automobilového športu (International Motor Sports Association™, IMSA®) riadi IMSA Weather Tech Sports Car Championship™, hlavný americký seriál pretekov športových vozidiel. NASCAR vlastní aj Motor Racing Network, Racing Electronics a ONE DAYTONA. NASCAR so sídlom v Daytona Beach na Floride s vlastnými kanceláriami v ôsmich mestách Severnej Ameriky organizuje každý rok viac ako 1200  pretekov v 12 krajinách a vo viac ako 30 štátoch USA.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥